DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Gök Gürültülü

Galatasaray’da Divan, Mustafa Cengiz’e karşı kılıçları çekti

09.10.2019 - 19:46

ABONE OL - google-news

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, sarı-kırmızılı kulübün “böl yönet” politikası ve polemiklerle uçuruma doğru gittiğini …

Galatasaray’da Divan, Mustafa Cengiz’e karşı kılıçları çekti

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, sarı-kırmızılı kulübün “böl yönet” politikası ve polemiklerle uçuruma doğru gittiğini, buna engel olunması gerektiğini söyledi. Sarı-kırmızılı kulübün Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda yapılan olağan divan kurulu toplantısında konuşan Hamamcıoğlu, kurulun Galatasaray’dan yana olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Galatasaray’ı Galatasaray yapan başlıca değer; demokrasi ve biat etmeme kültürüdür. Tek adamlara, yalan söylemeye, ciddiyetsizliğe, sansüre ve Galatasaray’dan faydalanmaya Galatasaray’da tahammül edilemez. Divan Kurulu, Galatasaray’ın yazılı ve yazılı olmayan kurallara göre yönetilmesine, makam hırsı sahiplerine, gelecek nesillere Galatasaray’ı yanlış oluşturmaya çalışılmasına, temsil becerisine sahip olmayanlara, marka değerini yıpratanlara, doğru söylemeyenlere muhaliftir ve muhalif olmaya devam edecektir. Divan Kurulu, doğru bir Galatasaray’dan yana taraftır. Kulüpte yaşanmakta olan süreçte maalesef bu değerleri süreli olarak hatırlatmanın faydası olmadığını görüyoruz. Artık somut örneklerle eleştirilerimizi ve önerilerimizi sürdüreceğiz”

Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz’in ciddiyetten uzak olduğunu ileri sürerek şunları kaydetti:

“Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile yapılandırma anlaşması öncesinde Divan Kurulunu bilgilendirme ve istişare edilme tavsiyesine uyulmamıştır. Daha önce neden bu tavsiyeye uyulmadığı sorusuna Sayın Başkan, ‘Divan tatildeydi.’ cevabını vermiştir. Bu cevap ciddiyetle bağdaştırılamaz. Olağanüstü divanda kararlaştırılan Emlak Konut ile yaşanan sıkıntılı sürecin atlatılması için iki başkan arasında bir toplantı yapılması önerilmiş ve bu her iki başkan tarafından kabul görmüştür. Bir önceki başkan (Dursun Özbek) zamanında imzalanan Emlak Konut sözleşmesi ve sonrasında şimdiki başkan (Mustafa Cengiz) tarafından yürütülen süreç üst üste geldi. Bu toplantı, doğru bilgilerin paylaşılması, Emlak Konut’un fesih çalışmasına başlatmasını doğru yönetmek amacı ve yönetimimize destek olmak gayesiyle iki başkanın sadece Emlak Konuk krizini nasıl yönetilmesi gerektiğiyle ilgili bilgi alışverişinde bulunması için organize edildi” GALATASARAY TARİHİNDE BÖYLE BİR MUAMELE OLMAMIŞTIR

Mustafa Cengiz ile Dursun Özbek’i bir araya getirmeye çalıştığını aktaran Hamamcıoğlu, “Önce Sayın Cengiz’i aradım ve ofisimde kahvaltıya davet ettim. Sayın Cengiz, bu toplantıya katılmama hakkını kullanarak, Sayın Dursun Özbek’i eleştirip, ‘Ben kimseyle kenetlenmeyeceğim. Bu toplantının uygunluğuna ve faydasına inanmıyorum.’ dedi. Üyeleri bilgilendirmek için resmi iletişim kanallarından iletilmesi için kulüp genel sekreterliğine yazı gönderdim. Kulüp genel sekreteri Mustafa Turgun, Mustafa Cengiz ve Yusuf Günay’ın onayıyla bir yazı geldi. Yazının kulübün iletişim kanallarında yayınlanmasının uygun bulunmadığı belirtildi. Galatasaray tarihinde böyle bir muamele olmamıştır. Divan Kurulunun kendi arasında aldığı bir karar, süreci olduğu gibi tüm doğruluğu ve şeffaflığı ile aktardığı bir yazının değerlendirilmesi ve yayımlanmasının önlenmesi hiç kimsenin haddine değildir” diye konuştu.

Hamamcıoğlu, Mustafa Cengiz’in Divan Kuruluna karşı cephe açtığını belirterek, “Bir yandan Galatasaray’da ayrışmaya engel olmaya çalışıyorsunuz, bir yandan ‘Kenetlenelim’ diyorsunuz ve Galatasaray Spor Kulübünün bir kurumu olan Divan Kuruluna böyle bir cephe açıyorsunuz. Bunun size ne faydası olabilir? Yönetiminizdeki bazı arkadaşlar da bu durumdan rahatsız. Böl yönet, polemikler yaratla Galatasaray Spor Kulübü uçuruma doğru gitmektedir. Buna mutlaka engel olunması lazım. Galatasaray Spor Kulübü Başkanlık makamı kutsaldır ve yücedir. Hepimiz saygı göstermeliyiz, yıpranmasına izin vermemeliyiz. Buna başkanın kendisi de dahildir” ifadelerini kullandı. HANİ NEREDE DENETİM RAPORLARI?

Galatasaray Kulübü Yönetim Kuruluna desteğe hazır olduklarını vurgulayan Hamamcıoğlu, “Üç aydır bağımsız denetim kurulu raporunu talep ediyoruz. Başkanımız Mustafa Cengiz, mali konularda eleştirilere cevap verirken iki bağımsız denetim şirketinden geçtiğimizi söylüyordu. Hani nerede denetim raporları? Herhangi biri mali tabloyla ilgili eleştiride bulunduğunda ‘KAP’tan suç duyurusu alıyoruz’ diye yaklaşım oluyor. Bunlar bizi bir yere götürmez. Galatasaray’ın artık ‘ben yaptım oldu’ ve ‘ben ne dersem o olur’ veya ‘diğer organları takmam’ sürecini çoktan geçtik. Buna mutlaka bir çözüm bulunması gerekiyor. Bunu Başkan ve yönetim kurulu bulacaktır. İktidar olmak muktedir olmak anlamına gelmiyor. Biz yönetim kuruluna destek vermeye hazırız. Ancak onların da bu desteğe açık olması gerek. Burası Galatasaray Kulübünün divan kuruludur. Başka bir kulübünün değil, rakip değil, bir alternatif değildir. Galatasaray Kulübü de çaresiz değildir” değerlendirmesinde bulundu.

Sedat Doğan’dan olağanüstü seçim önerisi

Galatasaray Kulübü’nün eski yöneticilerinden Sedat Doğan, Başkan Mustafa Cengiz’e, olağanüstü seçime gitmesini tavsiye etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.